AlbKalustyan


AlbKalustyan filloi në 2014 si bashkëpunim midis Xherdo të Shqipërisë dhe Kalustyan të SHBA. 

Xherdo bashkoi forcat me Kalustyan një lider në industrinë e bimëve barishtore dhe erëzave për të shërbyer në treg me një burim të besueshëm të bimëve shqiptare dhe vajrave të domosdoshme, duke përdorur teknologjinë më të fundit për të siguruar standarde premium për klientët tanë globalë.
Një fabrikë e re është themeluar në Maminas, me biznese që arrijnë në Shqipëri, Mal të Zi, Bosnje dhe Hercegovinë për prodhimin e MAP dhe vajrave esenciale.

Ne jemi prodhuesit dhe eksportuesit e më shumë se 26 Bimëve Organike Mjekësore Aromatike dhe Vajrat Esenciale të çertifikuar nga ICEA / Itali në NOP & BE. Objektivi ynë ishte dhe do të jetë gjithnjë furnizimi i klienteve tanë me produktet tona në mbarë botën me cilësinë më të lartë, teknologjinë më të fundit dhe shërbimin e shkëlqyer ndaj klientëve. 

Bima e Rigonit 

Bima e Rigonit shqiptare të prera dhe të situra, të çertifikuar si Organike

Rigoni, jetike për kuzhinën mesdhetare, shton një shije të fortë dhe të ngrohtë për salcat e domates, fasulet, patëllxhan, kungull i njomë, pica dhe peshk. Mund të kombinohet  me borzilok dhe hudhër për gatime të shijshme me produkte mishi. 

Bima e Sherbelës

Bima e Sherbelës shqiptare të prera dhe të situra, të çertifikuar si Organike

Sherbela mund të jetë më e popullarizuara në kuzhinat evropiane dhe mesdhetare. Kjo barishte shume e fuqishme shperthen ngadalë, për këtë arsye nuk humbet shumë aromë gjatë procesit të gatimit. Mund të provoni llojet e ndryshme të gatimit të mishit të përziera me shum erëza për të patur një eksperiencë të re shijeje. Opsione të ndryshme të mrekullueshme mund të jenë mishi i derrit, molla ose hamburgeri. Një çaj i bërë nga gjethet e sherbelës ka pasur një histori të gjatë përdorimi për të trajtuar dhimbje të fytit duke u shndërruar në një bimë medicinale.

Boronica të thata 

Boronica të thata shqiptare të çertifikuar si Organike

Boronicat e thata bëjnë një rostiçeri të shkëlqyer, por mund të përdoren për qëllimet tuaja për gatim dhe pjekje. Boronicat janë të njohur për përdorimin e tyre si çaj, është një antioksidant i fortë, rrit imunitetin dhe parandalon dehidratimin.  

 

 

Vajrat Esenciale 

 

 

AlbKalustyan është një nga prodhuesit kryesorë të vajit esencial të Sherbelës, vaj esencial Laural dhe vaj esencial të Lavandrës. Gjithashtu është i njohur për përdorimet në fushën mjeksore.  

Çertifikatat 

  • Çertifikatë BIO from ECOCERT
  • HACCP
  • BRC
  • REACH
  • Aleanca Rainforest 

Produktet tona janë: 

  • 100 % Natyrale, pa asnjë aditiv
  • 100 % jo OMGJ 
  • Organike
  • Kërkesat për mishin Kosher dhe Hallall 
  • Përputhet me rregulloren FDA

Durrës, Albania 


Tel:

+355 692060915


E-mail: 

[email protected]yan.com 
www.albkalustyan.com 

PRODUKTET